Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Finał krajowego etapu w Polsce III edycji Konkursu YPEF

 

Dnia 21. maja 2013 r. w „Auli Kryształowej” SGGW w Warszawie odbył się finał krajowego etapu w Polsce III edycji  Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy - Young People in European Forests” 2012/2013.

W finale wzięło udział 37 zespołów, które uzyskały najwyższą ilość punktów w eliminacjach krajowych.

 

 

Zwycięzcami finału z wynikiem 47 punktów  zostali uczniowie: Katarzyna Franiczek, Filip Taratuta, Kamil Przybyła z II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w ZSO Nr 2 w Raciborzu i oni będą reprezentować Polskę we wrześniu w Finale Europejskim w Portugalii - gratulujemy! 


 

Drugie miejsce zajął zespół w składzie: Wioleta Nowicka, Izabela Janicka, Agata Ogłoza z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

 

 

Trzecie miejsce zajął zespół w składzie: Magdalena Basaj,  Agata Cieślak, Agata Wawer z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach.

 

 

Ze względu na taką samą ilość uzyskanych punktów (46 pkt.), cztery zespoły wzięły udział w dogrywce o miejsca drugie i trzecie. Dogrywka wyłoniła zespół, który zajął drugie miejsce. Z wynikiem 15 pkt. na 15 możliwych zajął je zespół z Sieradza. Pozostałe trzy zespoły uzyskały w dogrywce taką samą ilość punktów (12 pkt.) tak więc o ich kolejności zadecydowała ilość punktów uzyskanych w eliminacjach. 

Laureaci oprócz nagród finansowych dla szkół otrzymali również nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali tablety, zdobywcy drugiego miejsca aparaty fotograficzne, a za trzecie miejsce przenośne dyski twarde.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali też zestawy upominków. 

Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez sponsora konkursu: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. 

 

Wszystkim laureatom gratulujemy.