Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Ważne!

JEŻELI ZGŁOSIŁEŚ SZKOŁĘ DO KONKURSU, A NIE OTRZYMAŁEŚ OD NAS WIADOMOŚCI E-MAIL Z INFORMACJAMI O ORGANIZACJI KONKURSU (o poniższej treści) PROSIMY O PILNY KONTAKT Z BIUREM YPEF tel. 691 644 228 lub 22 621 11 26


 Tabela zgłoszeń uczestników województwami:

(niektóre dane-poza numerami zgłoszeń-mogą ulegać zmianom)


Województwo  Dolnośląskie     Województwo  Kujawsko-pomorskie

Województwo  Lubelskie    Województwo  Lubuskie   

 

 

Województwo  Lódzkie    Województwo  Małopolskie

Województwo  Mazowieckie    Województwo  Opolskie
 

 

 

Województwo  Podkarpackie     Województwo  Podlaskie

Województwo  Pomorskie        Województwo  Śląskie

 

 

Województwo  Świętokrzyskie    Województwo  Warmińsko-mazurskie

 Województwo  Wielkopolskie    Województwo  Zachodniopomorskie  

 

Aby odnaleźć numer zgłoszenia, nadany przez Biuro YPEF, wybierz województwo, w którym znajduje się zgłoszona przez Ciebie szkoła. W tabeli odnajdź swoją placówkę. Przypisany jest do niej numer zgłoszenia, potrzebny do wypełnienia formularza testowego, oraz właściwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.


Informujemy, że w dniu konkursu - 28 kwietnia 2011 r. materiały edukacyjne w języku polskim zostaną wyłączone.


Szanowni Państwo
Witamy w konkursie YPEF 2010/2011!

 

    W poniższym materiale przekazujemy szczegółową informację dotyczącą organizacji Krajowego Etapu Międzynarodowego Konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forests” YPEF 2010/2011. Mamy nadzieję, że jest czytelna i zrozumiała.


1.    Formularz testowy oraz przygotowanie do Krajowego Etapu Konkursu w dniu 27 kwietnia 2011


    Formularz testowy oraz zestaw pytań zostanie Państwu dostarczony jako plik na adres e-mail podany w zgłoszeniu w rubryce ,,adres poczty elektronicznej nauczyciela koordynatora”. Dokumenty te zostaną wysłane do godz. 14:00. W razie nieotrzymania pliku do godz. 17:00 w dniu 27 kwietnia prosimy o pilny kontakt z biurem konkursu. W razie problemów z doręczeniem formularz będzie dostępny także na stronie internetowej www.poland.ypef.eu (po wpisaniu hasła dostępu, które można uzyskać kontaktując się z biurem konkursu).
    Dokument należy wydrukować tyle razy, ile w szkole jest zespołów przystępujących do konkursu (np. w szkole jest 20 zespołów- nauczyciel drukuje 20 formularzy testowych wraz z pytaniami).  Każdy zespół dostaje jeden formularz testowy oraz jeden zestaw pytań. Nauczyciel na każdym formularzu wpisuje krótką informację- numer identyfikacyjny zespołu, nazwę i telefon szkoły oraz swoje imię i nazwisko wraz z kontaktowym numerem telefonu.


Numer identyfikacyjny zespołu: …….(numer porządkowy) /………………(numer zgłoszenia nadany przez Biuro Konkursu)
Przykładowy numer identyfikacyjny zespołu: 4/233/31.03.

 

    Numer porządkowy to numer nadany zespołowi przez nauczyciela według ilości zgłoszonych drużyn w szkole; np. szkoła zgłosiła 15 zespołów, więc każdy z nich otrzyma numer od 1 do 15.
    Numer zgłoszenia jest to numer nadany przez Biuro Konkursu YPEF i należy go odnaleźć na stronie www.poland.ypef.eu w tabeli uczestników, która zostanie umieszczona przed 27 kwietnia.

2.    Przeprowadzenie krajowego etapu konkursu w dniu 28 kwietnia 2011


    Nauczyciel koordynator rozdaje zespołowi po jednym formularzu testowym celem wypełnienia danych osobowych przez członków drużyn. Pytania przekazuje po wypełnieniu pól na formularzu testowym, by zapewnić czas 90 minut na rozwiązanie testu. Drużyny rozwiązują test wspólnie.
    Test składa się z 50 pytań; każde z nich ma opcjonalne odpowiedzi, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Zespół zaznacza w formularzu odpowiedzi tylko jedną. Niedopuszczalne są żadne poprawki ani skreślenia! Formularze testowe z poprawkami lub skreśleniami nie podlegają ocenie przez Komisje Konkursowe. Test trwa 90 minut i musi zakończyć się przed godziną 18-tą w dniu krajowego etapu konkursu, czyli 28 kwietnia 2011.

3.    Sprawdzenie formularzy testowych


    Po zakończeniu testu nauczyciel koordynujący zbiera formularze testowe. Ilość zdobytych punktów ocenia wg odpowiedzi, które pojawią się 29 kwietnia 2011 na stronie www.poland.ypef.eu, także w wersji drukowalnej. Według nich sprawdza testy i opatruje je odpowiednim sprawozdaniem zawierającym listę rankingową wyników. Opracowane testy przekazują do właściwej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (testy muszą dotrzeć do RDLP w terminie do 10 maja 2011r). Formularze testowe i sprawozdania są sprawdzane przez Regionalną Komisję Konkursową.  Właściwe szkole dyrekcje można odnaleźć w tabeli uczestników na stronie www.poland.ypef.eu.
    Zadaniem komisji jest sprawdzenie testów i sprawozdań oraz przekazanie listy z wynikami do Krajowej Komisji Konkursowej YPEF.  Zwycięzcą Krajowego Etapu Konkursu jest zespół, który uzyska największą liczbę punktów. W przypadku, gdy więcej niż jeden zespół uzyska największą liczbę punktów ex aequo, zostanie przeprowadzony dla nich dodatkowy konkurs Jeżeli dodatkowy konkurs nie wyłoni jednoznacznie zwycięzcy Krajowego Etapu Konkursu, zostanie on wskazany w drodze losowania. Wyniki pojawią się na stronie www.poland.ypef.eu do dnia 17 czerwca 2011. Zwycięskie szkoły zostaną także powiadomione oddzielnie.
Informacje oraz kontakt: 691 644 228 oraz  22 621 11 26, a także office@ypef.eu


Poniżej znajdą Państwo przykładowy formularz testowy do konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy- Young People in European Forests” YPEF 2010/2011. Analogicznie będzie wyglądał test, który otrzymacie Państwo 27 kwietnia.


Przykładowy wypełniony formularz