Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Podsumowanie II edycji konkursu YPEF drużyn z terenu działania RDLP w Olsztynie

W dniu 22 listopada b.r. na terenie Nadleśnictwa Parciaki miała miejsce bardzo miła uroczystość. Dyrektor RDLP w Olsztynie zaprosił najlepsze zespoły, które reprezentowały Region Olsztyński w drugiej edycji Konkursu YPEF. Byli także nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
Nie zapomniano o współorganizatorach konkursu i zaproszono przedstawicieli tych nadleśnictw z terenu których startowali uczestnicy konkursu. Udało się nam dostrzec Panów Nadleśniczych z Ostrołęki, Bartoszyc, Strzałowa i Spychowa.
Gospodarzem spotkania był miejscowy Nadleśniczy Pan mgr inż. Marian Firer. W imieniu Dyrektora RDLP głos zabierał Naczelnik Wydziału Ochrony Lasu i Przyrody Tadeusz Pampuch.
W imieniu nauczycieli wystąpiła Pani mgr inż. Barbara Bączek z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle. Drużyny uczniów z tej właśnie zajęły trzy pierwsze miejsca na terenie RDLP i uczestniczyły w Finale Krajowym YPEF.
Uroczystość uświetniły występy zespołu kurpiowskiego „Jutrzenka” ze Szkoły Podstawowej w Jednorożcu.
Młodzież, nauczyciele i nadleśniczowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki przedstawiające ten piękny region naszego kraju.
I ja tam byłem, sok i kawę piłem, tańce i śpiewy podziwiałem.
Daję teraz okazję Czytelnikom naszej strony do zobaczenia kilku zdjęć z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Budziskach.

Albert Dudek, członek Komisji Krajowej YPEF