Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Rozpoczynamy pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu "Młodzież w Lasach Europy"


Rozpoczynamy pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu " Młodzież w Lasach Europy"

YPEF2010/2011 organizowanego w Polsce przez PGL Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku do 12 do 18 lat i jest konkursem wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i w Europie. Składa się z dwóch etapów- krajowego i międzynarodowego.

 


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mających na początku roku szkolnego 2010/2011 wiek od 12 do 18 lat,  i jest konkursem wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i w Europie. Udział w konkursie biorą zespoły 2-3 osobowe, przy czym przynajmniej jedna osoba w zespole musi posługiwać się językiem angielskim. Konkurs składa się z dwóch etapów- Krajowego i Międzynarodowego.


Etap Krajowy polega na wypełnieniu testu z pytaniami dotyczącymi lasów i leśnictwa w Europie oraz w krajach europejskich.  Wymagany zakres wiedzy to informacje na temat lasów Europy oraz lasów i leśnictwa w krajach, o których materiały edukacyjne są dostępne na stronie www.ypef.eu w zakładce "Meet the Forests".  Test składa się z 50 pytań: 12 dotyczących materiału o lasach Europy oraz po 2 z każdego kraju, o którym dostępny jest materiał na stronie www.ypef.eu w zakładce "Meet the Forests". Test jest jednokrotnego wyboru: z czterema opcjonalnymi odpowiedziami, przy czym tylko jedna jest prawidłowa.  Test zostanie przeprowadzony w szkołach w  dniu 28 kwietnia 2011. Materiały edukacyjne dostępne są na stronie www.ypef.eu, w zakładce "Meet the Forests". Wszystkie materiały przygotowane będą także w języku polskim i dostępne pod ikonką z  polską flagą. Do Etapu Międzynarodowego przechodzi ten zespół, który otrzyma największą liczbę punktów. Krajowa Komisja Konkursowa przewiduje nagrody rzeczowe dla szkół, których zespoły zajmą cztery pierwsze miejsca w krajowym etapie konkursu. Pierwszą o wartości  10 000 zł; drugą 5 000 zł; trzecią 3 000 zł, czwartą 2 000 zł.


Etap Międzynarodowy kończy się finałem, na który składa się prezentacja na temat lasów własnego kraju oraz test. Etap Międzynarodowy prowadzony jest w języku angielskim.  Wymagany zakres wiedzy do testu to informacje na temat lasów Europy oraz lasów i leśnictwa w krajach, o których materiały edukacyjne są dostępne na stronie www.ypef.eu w zakładce "Meet the Forests". Test jest jednokrotnego wyboru: z czterema opcjonalnymi odpowiedziami, przy czym tylko jedna jest prawidłowa. Finał dla edycji 2010/2011 będzie miał miejsce w Polsce w ostatnim tygodniu września 2011.   Polscy uczniowie spotkają się w finale z koleżankami i kolegami z wielu krajów europejskich, m. in. z Austrii, Czech, Cypru, Estonii, Litwy, Łotwy, Portugali, Rumunii, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Szczegółowe informacje znaleźć można w Regulaminie Krajowym i Regulaminie Międzynarodowym, a także na stronie www.ypef.eu (w języku angielskim), www.poland.ypef.eu (w języku polskim)  oraz pod numerem telefonu 22 621 11 26.

 

 

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI:
TEL. 22 621 11 26
office@ypef.eu
www.poland.ypef.eu
www.ypef.eu
 


                              Pobierz formularz zgłoszeniowy
                              Przejdź do materiałów edukacyjnych o lasach i leśnictwie
                              Pobierz Regulamin Krajowego Etapu Konkursu
                              Pobierz Regulamin Międzynarodowego Etapu Konkursu