Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

..

PO ŚWIĘTACH, PRZED KONKURSEM
przeczytaj!

 


Drodzy Przyjaciele - Nauczyciele i Leśnicy

Już tylko tydzień dzieli nas od krajowych eliminacji drugiej edycji konkursu YPEF.
Prosimy o uważne przeczytanie poniższej informacji.

 

Tabela szkół.

W Tabeli Szkół na www.ypef.eu/poland znajdziecie Państwo obszerną informację o szkołach biorących udział w Konkursie. Sprawdźcie czy jesteście szkołą YPEF czy szkołą dojeżdżającą, jakie inne szkoły spotkacie w konkursie, ile zespołów będzie brało udział w eliminacjach, z kim możecie skontaktować się w szkole i nadleśnictwie (takie informacje rozsyłaliśmy także e-mailami). Wspólnie z nimi ustalcie o której godzinie rozpocznie się konkurs.


Skład Szkolnej Komisji Konkursowej

1.    Przewodniczący Komisji - Dyrektor szkoły YPEF lub delegowana  przez niego osoba.
2.    Nauczyciele koordynatorzy ze szkół biorących udział w konkursie
3.    Przedstawiciel Lasów Państwowych.
4.    Fakultatywnie przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Lasu.


Formularz konkursowy.

Na stronie www.ypef.eu/poland znajduje się formularz konkursowy. Pobierzcie go i skopiujcie tyle razy ile będzie zespołów na eliminacjach. Otrzymujemy dużo pytań dotyczących numeracji.

Numer składa się z trzech części: Pierwsza to numer szkoły YPEF, w której spotkacie się na eliminacjach. Druga część to numer szkoły, z której pochodzi dany zespół (będzie taki sam jak pierwsza część jeżeli zespół jest ze szkoły YPEF). Trzecia część numeracji to kolejny numer zespołu piszącego test w danej szkole. Ten  numer nadaje Szkolna Komisja Konkursowa, np. wg rozlokowania zespołów na sali lub wg kolejności przybycia zespołów- nie musi być zachowana kolejność najpierw jedna szkoła, potem druga itd. Komisja numeruje w sposób jaki uzna za najlepszy dla sprawnego przeprowadzenia konkursu. Formularze należy przed rozdaniem ostemplować pieczęcią szkoły YPEF, po teście zaś powinny zostać podpisane przez członków komisji. Na formularzach konkursowych nie może być żadnych skreśleń ani poprawek.


Pytania konkursowe.

Pytania zostały wysłane listami poleconymi, za potwierdzeniem odbioru na ręce przedstawicieli Lasów Państwowych, którzy dostarczą je w dniu konkursu do szkoły YPEF. Koperta zostanie otwarta komisyjnie przed rozpoczęciem konkursu.
W kopercie znajduje się zestaw 50 pytań (5 stron), które należy skserować w ilości zgodnej z ilością zespołów biorących udział w danej szkole. Inne dokumenty w kopercie to instrukcja, formularz konkursowy i formularz sprawozdania. Te dokumenty otrzymaliście Państwo także w formie elektronicznej.


Materiały edukacyjne.

Znajdują się w formie bookletu na www.ypef.eu/poland. Są także dostępne w zakładce MEET THE FORESTS. Dodatkowo booklet w języku polskim znajduje się na www.tpl.org.pl w zakładce konkursy.
W ostatnich dniach przed konkursem mogą być trudności z otwarciem strony ypef. Zapamiętajcie adres www.tpl.org.pl/konkursy.


Sprawozdanie.

Prosimy wypełnić formularz sprawozdania przesłany w kopercie a także w formie elektronicznej e-mailem. Zachęcamy do zrobienia tego bezpośrednio po konkursie. Jeżeli zespołów jest więcej niż miejsc w formularzu, prosimy rozbudować go elektronicznie lub dołączyć kolejne kserokopie. Prosimy o przesłanie jednej kopii sprawozdania faksem lub mailem, oryginał wraz z oryginałami formularzy konkursowych należy przesłać listem poleconym na adres:


Biuro YPEF
Young People in European Forests
ul. Czerwonych Maków 12/33
01-493 Warszawa


KOPIE FORMULARZY KONKURSOWYCH I SPRRAWOZDANIA  NALEŻY PRZECHOWAĆ W SZKOLE YPEF.


Osobą odpowiedzialną za skopiowanie, archiwizację i wysyłkę dokumentów jest przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursowej.


Fotografie.

W trakcie Konkursu prosimy o wykonanie kilku zdjęć i przesłanie ich w późniejszym terminie pocztą elektroniczną. Zamierzamy zrobić galerię zdjęć z przebiegu testu  na stronie www.ypef.eu/poland.


Kontakt z nami.

Biuro YPEF  -  tel. (22)  621 11 26  e-mail: office@ypef.eu
Andrzej Kawalec  -  tel. 603 078 586  e-mail: a.kawalec@ypef.eu 
Stanisław Biernacki   -   tel. 721 353 400  e-mail: s.biernacki@ypef.eu
Marta Piątkowska  -   tel.  691 644 227  e-mail: office@ypef.eu
prof. Albert Dudek  -  tel. 691 644 228  e-mail: a.dudek@ypef.eu
Agnieszka Kuchta -  tel. 602410369  e-mail: agnieszka.kuchta@cilp.lasy.gov.pl
dr Michał Orzechowski  -  tel. 607 231 667  e-mail: m.orzechowski@ypef.eu


DZIĘKUJEMY ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU KONKURSU!
UCZESTNIKOM  ŻYCZYMY JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW!