Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Young People in European Forests" YPEF 2010/2011


 


 

Witamy na stronach Międzynarodowego Konkursu " Młodzież w Lasach Europy"- "Young People in European Forests" YPEF 2010/2011 pod patronatem Ministra Środowiska Andrzeja  Kraszewskiego.

Więcej informacji o konkursie YPEF w języku polskim

 

 


Gratulacje! Znamy zwycięzców konkursu YPEF !

 

Europejski etap międzynarodowego konkursu YPEF 2010/2011 odbył się we dniach 28-29 września 2011 w Rucianem Nidzie / Rynie. Zespoły z Austrii, Czech, Estonii, Niemiec, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Portugalii, Rumunii i Słowenii konkurowały w finale konkursu YPEF rozwiązując test wiedzy o lesie i leśnictwie oraz przedstawiając prezentację dotyczącą lasów ich kraju.

More Info »Przesłanie Ministra Środowiska do młodzieży

( kwiecień 2011 )

 

 

 

 

 

 

  Przesłanie Ministra Środowiska do młodzieży
uczestniczącej w Międzynarodowym Konkursie „Young
People in European Forests” YPEF 2010/2011

 

 

 

 

 Niezmiernie mi miło, że zostałem zaproszony do objęcia patronatem honorowym Międzynarodowego Konkursu „Young People in European Forests”. Jest to dla mnie zarówno zaszczyt, jak i przyjemność. Tematyka konkursu i jego międzynarodowy zasięg to doskonała promocja ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju naszego kraju.
    
Wymagana w konkursie znajomość wielu dziedzin nauki umożliwi uczestnikom z kilkunastu krajów europejskich dokładne poznanie lasów naszego kontynentu. W rezultacie przyczyni się to w znaczący sposób do podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat bioróżnorodności europejskiej przyrody oraz zrównoważonego rozwoju w leśnictwie.
W dzisiejszych czasach, kiedy tempo zaniku różnorodności biologicznej oraz niszczenia lasów jest tak szybkie, zagadnienia te są niezwykle istotne Nie do przecenienia jest również rola, jaką pełni to przedsięwzięcie w promowaniu wiedzy o lasach Europy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Natura 2000.
    
Bardzo cieszy mnie fakt, że finał Konkursu odbędzie w czasie odbywającego się spotkania ministrów państw członkowskich Unii Europejskiej. Jestem pewien, że stworzy to znakomitą okazję do zaprezentowania Europie piękna polskich lasów oraz działań, jakie w celu ich ochrony i edukacji na ich temat prowadzą polscy leśnicy i nauczyciele.
    
Życzę Wam, drodzy uczestnicy, aby udział w konkursie był dla Was interesującą przygodą, podczas której zawrzecie międzynarodowe znajomości oraz będziecie mieli okazję do prowadzenia wielu ciekawych dyskusji. Liczę, że zdobyte cenne doświadczenie będziecie mogli następnie wykorzystać w praktyce, przyczyniając się do ochrony europejskich lasów.

 

 Minister Środowiska

 

 

 

 

 

 Andrzej Kraszewski