Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY" YPEF 2012/2013 – III EDYCJA

1. Uczniowie w wieku 13-20 lat tworzą zespoły 2-3 osobowe. Nauczyciel zgłasza szkołę do konkursu do dnia 8 marca 2013 za pomocą  formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie www.ypef.eu  od dn. 3.01.2013.

2. Materiały edukacyjne znajdują się na stronie
www.ypef.eu  w formie BOKLET  III PL języku polskim  oraz BOOKLET III w języku angielskim - zawierają wszystkie niezbędne informacje potrzebne w konkursie.

3. Bezpośrednio przed eliminacjami szkoła przeprowadzająca test otrzyma zestaw 50 pytań testowych w języku polskim – 4 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna jest poprawna.
 
4. W dniu eliminacji 12 kwietnia 2013 r., od 14.00 do 15.30  zespoły rozwiązują test - uczniowie w zespole wspólnie odpowiadają na pytania. Test zorganizowany będzie w szkołach YPEF wybranych przez Krajową Komisję YPEF (kilka sąsiednich szkół będzie pisać test w jednej wybranej szkole).

5. Trzydzieści  najlepszych zespołów z terenu całego kraju bierze udział w Finale Krajowym, który odbędzie się w dniu 21 maja 2013 r. (początek godz.12:00)  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Finał Krajowy odbywa się w języku angielskim!

6. Dla najlepszych szkół i zespołów przewidziane są także cenne nagrody rzeczowe.
Dla szkół: I nagroda wartości 5 000zł; II nagroda wartości 3000 zł; III nagroda wartości 2000 zł; oraz nagrody rzeczowe dla uczniów - członków trzech najlepszych zespołów i dla opiekujących się nimi nauczycieli,

7. Najlepszy zespół etapu krajowego kwalifikuje się do europejskiego finału, który odbędzie się we wrześniu 2013 r. w Portugalii.
8. W finale spotkacie koleżanki i kolegów z Austrii, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugalii i Węgier.
 
9. Konkurs popularyzuje wiedzę o lasach w krajach Europy - zgłaszajcie jak najwięcej zespołów do udziału w Konkursie YPEF!

10. Wszystkie informacje o konkursie wraz z regulaminem znaleźć można na stronie internetowej www.ypef.eu.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
Z GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH!