Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

YPEF Polska Minkonkursy Fotograficzne

Zdjęcie

Nowy konkurs fotograficzny „Nasze Lasy”

Ogłaszamy nowy konkurs fotograficzny YPEF zatytułowany „Nasze Lasy”!
W celu wzięcia udziału w konkursie należy drogą e-mailową przesłać dwa zdjęcia:

Pierwsze zdjęcie obrazujące rolę lasu w naszym środowisku - jak korzystamy z dóbr lasu (np.: różne sposoby spędzania wolnego czasu w lesie, korzystanie z leśnych zasobów takich jak drewno, grzyby czy owoce leśne).

Drugie zdjęcie ukazujące jak człowiek wpływa na leśny ekosystem - w jaki sposób możemy dbać o las (np.: poprzez uczestnictwo w akcjach Sprzątania Świata, pracę leśników, sadzenie nowych drzewek, wycinkę drzew itp.)

Liczymy na Waszą pomysłowość!

Prace należy przesyłać na adres ypef.photocontest@gmail.com a w temacie wiadomości wpisać: Konkurs fotograficzny „Nasze Lasy”.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.
Termin nadsyłania prac to 14 listopada 2014 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi 12 grudnia 2014 r. 

Powodzenia! 

Wyniki konkursu fotograficznego „Iglasty Las”

Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu foto „Iglasty Las”. Każda z nadesłanych prac była świetna i jedyna w swoim rodzaju, więc nasze konkursowe jury miało sporo trudności z wyborem tych najlepszych fotografii. Jeszcze raz wielkie podziękowania za wasz wysiłek i trzymajcie tak dalej!

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu „Iglasty Las”.
 

I miejsce:
Mateusz Piesiak - Scots pines in the environment

II miejsce:
Dawid Przystupski - Scots pine in natural environment

III miejsce:
Eryk Niedbała - Ice spruces


Wyróżnieni konkursowicze:
Liliana Pereira - Portuguese pine
Ewa Kłudkowska - Scots pine; Common juniper
Aleksandra Barnaś - The spruce lungs of the Earth: Spruce twig
Gabriela Fieducik - PINE
Konrad Rżany - in the eye of a fir
Roksana Maciąga - Norway spruce

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Pełną tabelę wyników możecie zobaczyć tutaj

Zapraszamy do obejrzenia galerii najlepszych prac 

 

GALERIA KONKURSU IGLASTY LAS 


Nowy konkurs fotograficzny!

     Ogłaszamy nową serię mini konkursów fotograficznych YPEF! W tym roku konkursy będą odbywały się w odmienionej formie. W kolejnych edycjach będziemy zachęcać uczestników do skupienia się na wybranych charakterystycznych elementach ekosystemu leśnego.
     Pierwszy z tegorocznych konkursów fotograficznych zatytułowaliśmy „Iglasty las”!
Każdy uczestnik powinien przesłać dwa zdjęcia:
1.    Pierwsze zdjęcie musi ukazywać wybrany gatunek drzewa iglastego w ujęciu panoramicznym np. wraz z sąsiadującymi gatunkami lub pokazujący siedlisko w jakim występuje.
2.    Drugie zdjęcie musi pokazywać wybrany szczegół charakterystyczny dla danego gatunku w ujęciu mikro.
     Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail: ypef.photocontest@gmail.com wpisując w temacie e-mail nazwę konkursu „Iglasty las”.

Pamiętajcie, aby w tytule zdjęcia zawrzeć nazwę gatunku sfotografowanego drzewa!


Na prace czekamy do 31 marca 2014 r.


Uwaga! Regulamin konkursu został zmieniony, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasadami.
Wyniki opublikujemy 25 kwietnia 2014 r.
Życzymy powodzenia!

Konkurs fotograficzny Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Leśny Fotograf Roku 2013"

 Jak wiecie, każdego roku Towarzystwo Przyjaciół Lasu ogłasza mini konkursy fotograficzne i zachęca młodych ludzi do nadsyłania swoich praz związanych z tematyką leśną. Zdjęcia są oceniane na podstawie wartości edukacyjnej, kreatywności i jakości poprzez ekspertów w dziedzinie edukacji leśnej. W tym roku do konkursów zgłosiło się prawie 700 młodych entuzjastów fotografii!!!

 

Dziękujemy wam za wasz udział i zaangażowanie!


Tak jak pisaliśmy w regulaminie konkursu „Leśna Jesień” wybraliśmy uczestników którzy zdobyli łącznie najwięcej punktów we wszystkich mini konkursach fotograficznych w roku 2013: „Las w Zimie”, „Wiosna w Lesie”, „Leśna Jesień”.


Tytuł „Leśnego Fotografa roku 2013” otrzymują:


1. W kategorii uczniów starszych


Tomasz Borukało2. W kategorii uczniów młodszych


Roksana MaciągaDyplomy wraz z nagrodami prześlemy pocztą.
Gratulujemy!

Zachęcamy do śledzenia naszego konta na Facebooku i strony TPL oraz strony YPEF. Wszystkie wyniki możecie zobaczyć tutaj. 

 

GALERIA KONKURSU LEŚNA JESIEŃ 

 

Wyniki konkursu fotograficznego „Leśna Jesień”!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego „Leśna Jesień”.
Poniżej prezentujemy wyniki:

I miejsce:
Tomasz  Borukało - Mirror autumn

 

II miejsce ex aequo:
Hubert  Judycki - Golden autumn

 

 

II miejsce ex aequo:
Roksana Maciąga -  Pieniny - The view from
the Three Crowns Mountain

          

 

III miejsce ex aequo:
Ania Adamczyk - Look up !

 

 

III miejsce ex aequo:
Jakub Piwko - Moose on łosiowych blots

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


PEŁNA TABELA WYNIKÓW

 

Uznanie dla fotokonkursów YPEF!

Europejski Instytut Leśny wysoko ocenia prace nadesłane na minikonkursy fotograficzne YPEF. Sześć wybranych fotografii posłużyło do zilustrowania wiodących zagadnień na odbywającej się w dniach 8 --9 października w Wiedniu pan-europejskiej konferencji „Kryteria i wskaźniki dla zrównoważonej gospodarki leśnej w Europie”. Współorganizatorami konferencji są:UNECE/FAO, FOREST EUROPE Liaison Unit Madrid, Fiński Instytut Badawczy (METLA) i niemieckie Federalne Ministerstwo Żywności, Rolnictwa I Ochrony Konsumenta (BMELV). Zdjęcia Honoraty Grędy, Martyny Jurczak, Michaliny Baran, Anny Żyły, Adama Bernackiego i Adama Gąsiora ilustrują w formie kartek najważniejsze kryteria, stanowiące przedmiot konferencji.

Na rewersach znajdują się nazwiska autorów, tytuły prac i logo YPEF. Kliknijcie na poszczególne obrazy i obejrzyjcie kartki. Autorom prac gratulujemy!


Konkurs "Leśna Jesień" rozpoczęty!!!

Czekamy na Wasze jesienne zdjęcie do 20 grudnia 2013 roku! Pamiętajcie, że można przysłać tylko jedno zdjęcie, a tytuł powinien być w języku angielskim. Życzymy sukcesu! 

Konkurs fotograficzny: „Leśna Jesień” 2013 – regulamin konkursu

1. Konkurs jest prowadzony w ramach promocji Międzynarodowego Konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forests”.
Termin nadsyłania prac trwa do 20 grudnia 2013r.
2. Terytorium wykonywania zdjęć do konkursu jest obszar Europy.
Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży, polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia.
Zdjęcia należy przesyłać na konkurs tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na adres ypef.photocontest@gmail.com a w temacie wiadomości podać: konkurs fotograficzny „Las w zimie”
3. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli.
4. Uczestnikami konkursu fotograficznego są uczniowie szkół wszelkiego typu w dowolnym kraju europejskim. Konkurs prowadzony jest w języku polskim i angielskim.
5 . Każdy z uczestników konkursu fotograficznego może przesłać drogą e-mailową jedno zdjęcie o tematyce ,,Leśna Jesień” na adres ypef.photocontest@gmail.com. Zdjęcie ma dotyczyć lasów i/lub ich walorów na jesieni, może być wykonane w dowolnym kraju europejskim. W e-mailu, prócz zdjęcia, należy zawrzeć następujące informacje:
• Imię i nazwisko uczestnika,
• adres zamieszkania,
• telefon kontaktowy uczestnika,
• wiek uczestnika,
• nazwę szkoły uczestnika
• tytuł zdjęcia, datę oraz miejsce/kraj jego wykonania.
6. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik wyraża zgodę, by jego imię, nazwisko oraz nazwa szkoły, z którą jest związany, zostały umieszczone na listach rankingowych wyników i/lub został wykorzystany w inny sposób w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu.
7. Uczestnik, który przystępuje do konkursu oświadcza, że:
Przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz, że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich publiczne udostępnianie.
8. Udziela organizatorowi konkursu nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie licencji na publiczne udostępnianie fotografii przez organizatora, na potrzeby konkursu fotograficznego, konkursu YPEF, edukacji i promocji organizacji skupionych w projekcie YPEF, jak również na wszystkie czynności konieczne dla udostępnienia zdjęcia i realizacji konkursu, w tym w szczególności wprowadzania do sieci komputerowych, Internetu, wielokrotne utrwalanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przy zgłoszeniach, w szczególności za zmianę danych osobowych i/lub adresu e-mail uniemożliwiającą odszukanie uczestnika i/lub wręczenie nagrody.
10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych lub systemów, a także za inne okoliczności niezależne od organizatora, które uniemożliwiają wzięcie udziału w konkursie i/lub nie spełnienie wszystkich wymagań określonych w niniejszym regulaminie.
11. Uczestnik zwalnia organizatora oraz inne podmioty współpracujące przy organizacji konkursu z odpowiedzialności z tytułu opublikowania nadesłanych przez siebie fotografii, a w przypadku pokrycia przez w/w podmioty jakichkolwiek roszczeń osób trzecich z tytułu niezgodności ze stanem faktycznym i/lub prawnym oświadczeń, o których mowa w pkt. 7 ureguluje wszystkie związane z tym faktem koszty.
12. Prace ocenia Komisja Konkursu Fotograficznego, przyznając każdej nadesłanej pracy ocenę punktową w skali od 1 do 10 punktów. Nagrody rzeczowe przyznane zostaną dla zdobywcy pierwszego miejsca, dodatkowo 10 najlepszych zdjęć zostanie wyróżnionych i opublikowanych na stronie internetowej www.ypef.eu
13. Lista zwycięzców- 1. Miejsce i wyróżnieni- zostanie ogłoszona do dnia 24.01.2014 r. na stronie internetowej www.ypef.eu oraz na facebooku: www.facebook.com/YPEF.EU. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody telefonicznie lub drogą elektroniczną.
14. Nagroda zostanie dostarczoną przesyłką kurierską na wskazany adres.
15. Za nagrody nie przysługuje ekwiwalent pieniężny.
16. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestników na zwolnienie z odpowiedzialności Organizatora oraz jego partnerów z tytułu jakichkolwiek roszczeń, strat i odszkodowań, które mogłyby powstać na skutek uczestnictwa w konkursie lub innych czynności związanych z konkursem, włączając w to przyjęcie i użycie, lub nieodpowiednie użycie, bądź posiadanie wygranej nagrody przyznanej w niniejszym konkursie.

17. Punkty zdobyte w konkursie będą sumowane z punktami zdobytymi w pozostałych konkursach fotograficznych YPEF organizowanych w roku 2013: Las w Zimie, Wiosna w lesie. Łączna ilość punktów zdobytych w konkursach pozwoli na wyłonienie Leśnego Fotografa Roku w kategoriach; Dzieci i Młodzież.

18. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik oświadcza że zna i akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu.

Zobacz  punktację uczestników w dwóch konkursach: "Wiosna w lesie" i "Las w zimie".

ZBIORCZA, ALFABETYCZNA

 

ZBIORCZA, POD WZGLĘDEM ILOŚCI PUNKTÓW
KONKURS "WIOSNA W LESIE"KONKURS "LAS W ZIMIE"

INFORMUJEMY, ŻE KONKURS "WAKACJE W LESIE" ZOSTAŁ ODWOŁANY!

 

Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosna w lesie"!

 Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali prace na konkurs fotograficzny "Wiosna w lesie".
Poniżej wyniki:

Pierwsze miejsce:
139. Samanta Drozd - This green speaks of itself

Wyróżnienia:
17. Aleksandra Wijas - Breakfast
31. Anna Żyła - Purple cones
36. Dominik Duda - Blue tint of spring
85. Konrad Rżany - spring awakening
107. Mateusz Piesiak  - The surprised Long-eared Owl
145. Tadeusz Baraniecki - Think green
2. Adam Messaoudi - Goodbye winter!!!
109. matkita@interia.pl – (prosimy o przesłanie imienia i nazwiska oraz tytułu pracy)
138. Roksana Maciąga - Ice spring - intermittent spring in Dolina Kościeliska in Western Tatra Mountains near the road to Frosty Cave
121. Norbert Klein - Pobudka wiosna idzie

Gratulujemy!

Zobacz galerię najlepszych prac!

PEŁNA GALERIA KONKURSU WIOSNA W LESIE 

PEŁNA TABELA WYNIKÓW


Galeria zdjęć - Wiosna w lesie
http://old.ypef.eu/gallery_spring_in_the_forest_2013

Trwa ocena nadesłanych zdjęć - wyniki wkrótce!


 Konkurs "Wiosna w Lesie" rozpoczęty!!!

Czekamy na Wasze wiosenne zdjęcie do 30 czerwca 2013 roku! Pamiętajcie, że można przysłać tylko jedno zdjęcie, a tytuł powinien być w języku angielskim. Życzymy sukcesu!

Konkurs fotograficzny: „Wiosna w lesie” 2013 – regulamin konkursu

1. Konkurs jest prowadzony w ramach promocji Międzynarodowego Konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forests”. Termin nadsyłania prac trwa do 30 czerwca 2013 r.

2. Terytorium wykonywania zdjęć do konkursu jest obszar Europy. 
Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży, polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia.
 Zdjęcia należy przesyłać na konkurs tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na adres ypef.photocontest@gmail.com a w temacie wiadomości podać: konkurs fotograficzny „Wiosna w lesie”.               

3. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli.

4. Uczestnikami konkursu fotograficznego są uczniowie szkół wszelkiego typu w dowolnym kraju europejskim. Konkurs prowadzony jest w języku polskim i angielskim. 

5 . Każdy z uczestników konkursu fotograficznego może przesłać drogą e-mailową jedno zdjęcie o tematyce ,,Wiosna w lesie” na adres ypef.photocontest@gmail.com. Zdjęcie ma dotyczyć lasów i/lub ich walorów w okresie wiosennym, może być wykonane w dowolnym kraju europejskim. W e-mailu, prócz zdjęcia, należy zawrzeć następujące informacje:

• Imię i nazwisko uczestnika,

• adres zamieszkania,

• telefon kontaktowy uczestnika,

• wiek uczestnika,

• nazwę szkoły uczestnika

• tytuł zdjęcia w języku angielskim, datę oraz miejsce/kraj jego wykonania.

6. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik wyraża zgodę, by jego imię, nazwisko oraz nazwa szkoły, z którą jest związany, zostały umieszczone na listach rankingowych wyników i/lub został wykorzystany w inny sposób w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu.

7. Uczestnik, który przystępuje do konkursu oświadcza, że:
Przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz, że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich publiczne udostępnianie.

8. Udziela organizatorowi konkursu nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie licencji na publiczne udostępnianie fotografii przez organizatora, na potrzeby konkursu fotograficznego, konkursu YPEF, edukacji i promocji organizacji skupionych w projekcie YPEF,  jak również na wszystkie czynności konieczne dla udostępnienia zdjęcia i realizacji konkursu, w tym w szczególności wprowadzania do sieci komputerowych, Internetu, wielokrotne utrwalanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką.

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przy zgłoszeniach, w szczególności za zmianę danych osobowych i/lub adresu e-mail uniemożliwiającą odszukanie uczestnika i/lub wręczenie nagrody.

10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych lub systemów, a także za inne okoliczności niezależne od  organizatora, które uniemożliwiają wzięcie udziału w konkursie i/lub nie spełnienie wszystkich wymagań określonych w niniejszym regulaminie.

11. Uczestnik zwalnia organizatora oraz inne podmioty współpracujące przy organizacji konkursu z odpowiedzialności z tytułu opublikowania nadesłanych przez siebie fotografii, a w przypadku pokrycia przez w/w podmioty jakichkolwiek roszczeń osób trzecich z  tytułu niezgodności ze stanem faktycznym i/lub prawnym oświadczeń, o których mowa w pkt. 7 ureguluje wszystkie związane z tym faktem koszty.

12. Prace ocenia Komisja Konkursu Fotograficznego, przyznając każdej nadesłanej pracy ocenę punktową w skali od 1 do 10 punktów. Nagrody rzeczowe przyznane zostaną dla zdobywcy pierwszego miejsca, dodatkowo 10 najlepszych zdjęć zostanie wyróżnionych i opublikowanych na stronie internetowej www.ypef.eu

13. Lista zwycięzców- 1. Miejsce i wyróżnieni- zostanie ogłoszona dnia 31.07.2013 r. na stronie internetowej www.ypef.eu oraz na facebooku: www.facebook.com/YPEF.EU. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody telefonicznie lub drogą elektroniczną.

14. Nagroda zostanie dostarczoną przesyłką kurierską na wskazany adres.

15. Za nagrody nie przysługuje ekwiwalent pieniężny.

16. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestników na zwolnienie z odpowiedzialności Organizatora oraz jego partnerów z tytułu jakichkolwiek roszczeń, strat i odszkodowań, które mogłyby powstać na skutek uczestnictwa w konkursie lub innych czynności związanych z konkursem, włączając w to przyjęcie i użycie, lub nieodpowiednie użycie, bądź posiadanie wygranej nagrody przyznanej w niniejszym konkursie.                         

17. Punkty zdobyte w konkursie będą sumowane z punktami zdobytymi w kolejnych konkursach fotograficznych YPEF organizowanych w roku 2013: Las w Zimie, Wiosna w Lesie, Wakacje w lesie, Leśna jesień. Łączna ilość punktów zdobytych w konkursach pozwoli na wyłonienie Leśnego Fotografa Roku.

18. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik oświadcza że zna i akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu.


Konkurs "Las w zimie" – wyniki

Serdecznie dziękujemy wszystkim z was, którzy nadesłali do nas zdjęcia na konkurs fotograficzny "Las w zimie". Przedstawiamy poniżej wyniki konkursu:

I miejsce:
100. Justyna Trzpil - Czarodziejska Kraina


Wyróżnienia:

91. Kamila Stachurska - Zimowy obiad
236. Marlena  Idzik - Tatry - Dolina Pięciu stawów
296. Tomasz Borukało - W krainie wilka
395. Monika Popecka - Pierścień Zimy
17. Regina Ermel - The Deer
584. Milena Siemieniako - Zima
232. Piotr  Cedro - Epoka lodowcowa
491. Joanna  Grzesik  - Zima na szlaku
38. Wiktoria Klein - Uśpieni...
97. Aleksandra Taflińska - Zimowa wędrówka leśną ścieżką
261. Kamila Fierkowicz - Świerkowy zajączek
263. Dominika Polewczak - Zima w Dolinie Kościeliskiej
375. Jessica Pasoń - Prawdziwa zima
582. Mateusz Piesiak - Zimą otulone

Liczbę wyróżnionych prac zwiększyliśmy do 14 ze względu na taką samą liczbę punktów,  jak w przypadku pracy na 10 wyróżnionej  pozycji.

Komisja zdecydowała także o przyznaniu trzech nagród specjalnych:

91. Kamila Stachurska - Zimowy obiad
17. Regina Ermel - The Deer
45. Klaudia Kowalska - Kropka w zimowym lesie

GALERIA NAGRODZONYCH PRAC – OBEJRZYJCIE!
 
PEŁNA TABELA WYNIKÓW


Nowość!!! GALERIA KONKURSU LAS W ZIMIE


Konkurs fotograficzny: „Las w zimie” 2013 – regulamin konkursu


1.    Konkurs jest prowadzony w ramach promocji Międzynarodowego Konkursu ,,Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forests”. Termin nadsyłania prac trwa do 31 marca 2013 r.
2.    Terytorium wykonywania zdjęć do konkursu jest obszar Europy.
Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży, polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia.
Zdjęcia należy przesyłać na konkurs tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na adres ypef.photocontest@gmail.com a w temacie wiadomości podać: konkurs fotograficzny „Las w zimie”                
3.    Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG. Dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli.
4.    Uczestnikami konkursu fotograficznego są uczniowie szkół wszelkiego typu w dowolnym kraju europejskim. Konkurs prowadzony jest w języku polskim i angielskim. 
5 .   Każdy z uczestników konkursu fotograficznego może przesłać drogą e-mailową jedno zdjęcie o tematyce ,,Zima w lesie” na adres ypef.photocontest@gmail.com. Zdjęcie ma dotyczyć lasów i/lub ich walorów w zimie, może być wykonane w dowolnym kraju europejskim. W e-mailu, prócz zdjęcia, należy zawrzeć następujące informacje:
• Imię i nazwisko uczestnika,
• adres zamieszkania,
• telefon kontaktowy uczestnika,
• wiek uczestnika,
• nazwę szkoły uczestnika
• tytuł zdjęcia, datę oraz miejsce/kraj jego wykonania.
6.    Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik wyraża zgodę, by jego imię, nazwisko oraz nazwa szkoły, z którą jest związany, zostały umieszczone na listach rankingowych wyników i/lub został wykorzystany w inny sposób w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem konkursu.
7.    Uczestnik, który przystępuje do konkursu oświadcza, że:
Przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii oraz, że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich publiczne udostępnianie.
8.    Udziela organizatorowi konkursu nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie licencji na publiczne udostępnianie fotografii przez organizatora, na potrzeby konkursu fotograficznego, konkursu YPEF, edukacji i promocji organizacji skupionych w projekcie YPEF,  jak również na wszystkie czynności konieczne dla udostępnienia zdjęcia i realizacji konkursu, w tym w szczególności wprowadzania do sieci komputerowych, Internetu, wielokrotne utrwalanie i zwielokrotnianie fotografii każdą techniką.
9.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przy zgłoszeniach, w szczególności za zmianę danych osobowych i/lub adresu e-mail uniemożliwiającą odszukanie uczestnika i/lub wręczenie nagrody.
10.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości wynikające z wadliwości działania łączy internetowych lub systemów, a także za inne okoliczności niezależne od  organizatora, które uniemożliwiają wzięcie udziału w konkursie i/lub nie spełnienie wszystkich wymagań określonych w niniejszym regulaminie.
11.    Uczestnik zwalnia organizatora oraz inne podmioty współpracujące przy organizacji konkursu z odpowiedzialności z tytułu opublikowania nadesłanych przez siebie fotografii, a w przypadku pokrycia przez w/w podmioty jakichkolwiek roszczeń osób trzecich z  tytułu niezgodności ze stanem faktycznym i/lub prawnym oświadczeń, o których mowa w pkt. 7 ureguluje wszystkie związane z tym faktem koszty.
12.    Prace ocenia Komisja Konkursu Fotograficznego, przyznając każdej nadesłanej pracy ocenę punktową w skali od 1 do 10 punktów. Nagrody rzeczowe przyznane zostaną dla zdobywcy pierwszego miejsca, dodatkowo 10 najlepszych zdjęć zostanie wyróżnionych i opublikowanych na stronie internetowej www.ypef.eu
13.    Lista zwycięzców- 1. Miejsce i wyróżnieni- zostanie ogłoszona dnia 15.04.2013 r. na stronie internetowej www.ypef.eu oraz na facebooku: www.facebook.com/YPEF.EU. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o sposobie odbioru nagrody telefonicznie lub drogą elektroniczną.
14.    Nagroda zostanie dostarczoną przesyłką kurierską na wskazany adres.
15.    Za nagrody nie przysługuje ekwiwalent pieniężny.
16.   Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez uczestników na zwolnienie z odpowiedzialności Organizatora oraz jego partnerów z tytułu jakichkolwiek roszczeń, strat i odszkodowań, które mogłyby powstać na skutek uczestnictwa w konkursie lub innych czynności związanych z konkursem, włączając w to przyjęcie i użycie, lub nieodpowiednie użycie, bądź posiadanie wygranej nagrody przyznanej w niniejszym konkursie.                                                                                                                                    
17.    Punkty zdobyte w konkursie będą sumowane z punktami zdobytymi w kolejnych konkursach fotograficznych YPEF organizowanych w roku 2013: Wiosna w lesie, Wakacje w lesie, Leśna jesień. Łączna ilość punktów zdobytych w konkursach pozwoli na wyłonienie Leśnego Fotografa Roku w kategoriach; Dzieci i Młodzież.
18. Zgłaszając swój udział w konkursie, uczestnik oświadcza że zna i akceptuje postanowienia niniejszego regulaminu.


 

 


   

 

Wyniki konkursów: 

1. PRZEDWIOŚNIE W LESIE 

2. LAS W ZIMIE

 

 

Galerie konkursowe: 

1. PRZEDWIOŚNIE W LESIE

2. LAS W ZIMIE

 

 

Drodzy uczestnicy YPEF 2011/2012,
Specjalnie dla Was ogłaszamy KONKURS FOTOGRAFICZNY!


1.  Kategoria: „Las w zimie”
Na Wasze prace czekamy do 15.03. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 30.03.2012 r.


2. Kategoria:  „Przedwiośnie w lesie”
Na Wasze prace czekamy do 15.04. Wyniki zostaną ogłoszone dnia 30.04.2012 r.


Lista laureatów zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej www.poland.ypef.eu  oraz na facebooku: www.facebook.com/YPEF.EU . O sposobie odbioru nagrody poinformujemy telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Każdy z uczestników konkursu fotograficznego może przesłać drogą mailową jedno zdjęcie na adres office@ypef.eu - w temacie koniecznie z nazwą kategorii, w której startuje. W mailu, prócz zdjęcia, należy zawrzeć następujące informacje:


• imię i nazwisko uczestnika,
• adres zamieszkania,
• telefon kontaktowy uczestnika,
• wiek uczestnika,
• nazwę i adres szkoły, z której uczestnik bierze udział w konkursie YPEF 2011/2012,
• imię i nazwisko nauczyciela koordynującego konkurs YPEF w danej szkole,
• tytuł zdjęcia, datę oraz miejsce/kraj jego wykonania.


DO ZGŁOSZENIA PROSIMY DOŁĄCZYĆ NASTĘPUJĄCĄ KLAUZULĘ: ,, Oświadczam, że przysługują mi wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanej fotografii, oraz że wszystkie osoby widniejące na fotografiach wyrażają zgodę na ich publiczne udostępnianie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/em się z regulaminem konkursu i akceptuję jego warunki".


Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępny jest tutaj:
http://old.ypef.eu/regulamin-konkursu-fotograficznego

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! OTWÓRZMY SIĘ NA PIĘKNO LASÓW EUROPY!

Marta Piątkowska
YPEF POLSKA