Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

 Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Aktualności

Gratulacje! Znamy zwycięzców konkursu YPEF !

Europejski etap międzynarodowego konkursu YPEF 2010/2011 odbył się we dniach 28-29 września 2011 w Rucianem Nidzie / Rynie. Zespoły z Austrii, Czech, Estonii, Niemiec, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Portugalii, Rumunii i Słowenii konkurowały w finale konkursu YPEF rozwiązując test wiedzy o lesie i leśnictwie oraz przedstawiając prezentację dotyczącą lasów ich kraju.                                                              Więcej informacji…


Gratulacje!

Wyniki Krajowych Etapów Międzynarodowego Konkursu YPEF 2010/2011.

Zgodnie z informacjami Krajowych Komisji Konkursowych YPEF, Międzynarodowa Komisja Konkursowa YPEF ogłasza oficjalne wyniki Krajowych Etapów Międzynarodowego Konkursu YPEF 2010/2011 w krajach europejskich.

                                                              Więcej informacji…

 

"Leśne puzzle" w Lublinie

W Międzynarodowym Roku Lasów fundacja ekologiczna "ARKA" organizowała akcję 29 lipca 2011 roku w Lublinie "Leśne puzzle".
Leśne puzzle układały wraz z opiekunami dzieci z lubelskiego przedszkola nr 26.Akcja była organizowana w centrum lubelskiej starówki.

 Więcej informacji…

 

 

Prezentacja YPEF w Freising

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Lasu prof. Albert Dudek i Stanisław Biernacki prezentowali w dniach 25-26 lipca projekt YPEF na 6 Europejskim Kongresie Pedagogiki Leśnej w Freising (Niemcy, Bawaria).

 Więcej informacji…

 

 

 

 

 

Spotkanie Międzynarodowej Komisji Konkursowej 28-29 czerwca w Czechach- Pradze/ Kostelec nad Cernymi Lesy 

Spotkanie Międzynarodowej Komisji Konkursowej odbyło się 28-29 czerwca w Czechach- Pradze/ Kostelec nad Cernymi  Lesy, na Wydziale Leśnictwa i Nauk Leśnych czeskiego uniwersytetu- Česká zemědělská univerzita v Praze (CULS.

 Więcej informacji…


 

 

Finał Krajowego Etapu Międzynarodowego Konkursu "Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forests" YPEF  2010/2011 zakończony!


 Dnia 17 czerwca 2011, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się dogrywka oraz finał polskiego etapu konkursu YPEF 2010/2011.

 Więcej informacji…

 

 

Wizyta Towarzystwa Przyjaciół Lasu podczas Etapu Krajowego YPEF w Czechach

W dniach 3- 5 czerwca przedstawiciele Towarzystwa  Przyjaciół Lasu – prof. Albert Dudek, Anna Trzosińska oraz Katarzyna Bożena Kawecka mieli przyjemność obserwować krajowy etap konkursu YPEF w Czechach, który organizował  p.Stanislav Jansky oraz Český svaz ochránců přírody (ČSOP), przy wsparciu burmistrza miasta Pilzno.

 Więcej informacji…

 

 

Dogrywka!

 Znane są wyniki etapu krajowego konkursu w Polsce! Ponad trzy tysiące zespołów z sześciuset dwudziestu szkół uczestniczyło 28 kwietnia w krajowym etapie konkursu YPEF 2010/2011 w Polsce. Czternaście zespołów uzyskało maksymalną ilość 50 punktów i weźmie udział w dogrywce, która odbędzie się 17 czerwca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 Więcej informacji…

 

 

Regionalne Komisje kończą pracę…

Regionalne Komisje Konkursowe w Polsce właśnie kończą swoją pracę i przesyłają wyniki do Krajowej Komisji Konkursowej, która dokona ostatecznej weryfikacji i wyłoni zwycięzców.

National Stage in PolandRegionalna Komisja Konkursowa w Zielonej Górze podczas pracy w dniu 18maja. Od lewej: Janusz Zawada - RDLP w Zielonej Górze, Jacek Śliwiński - RDLP w Zielonej Górze, Krzysztof Poczekaj - RDLP w Zielonej Górze, Edyta Bakalarz - Towarzystwo Przyjaciół Lasu (Nadleśnictwo Mieszkowice), Andrzej Szelążek - Towarzystwo Przyjaciół Lasu (Nadleśnictwo Mieszkowice).

 

Etap krajowy konkursu YPEF 2010/2011 w Polsce

W dniu 28 kwietnia odbył się w Polsce krajowy etap konkursu YPEF 2010/2011. Obecnie nauczyciele- koordynatorzy sprawdzają wyniki testów, które prześlą do dnia 10 maja do Regionalnych Komisji Konkursowych (17 Komisji w całej Polsce). Regionalne Komisje zweryfikują wyniki i przekażą je do Krajowej Komisji Konkursowej. Wyniki zostaną opublikowane na stronie www.poland.ypef.eu do końca maja.

 

                                                         Więcej informacji…


 

Gimnazja w konkursie YPEF 2010/2011 !!!

Do udziału serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli także ze szkół gimnazjalnych!

 W związku z głosami płynącymi ze szkół i placówek edukacyjnych oraz dużym zainteresowaniem konkursem Krajowa Komisja Konkursowa zdecydowała o poszerzeniu granic wiekowych uczestników.

Więcej informacji…

 

 

Rozpoczynamy pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu " Młodzież w Lasach Europy"

YPEF2010/2011 organizowanego w Polsce przez PGL Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku do 12 do 18 lat i jest konkursem wiedzy o lasach i leśnictwie w Polsce i w Europie. Składa się z dwóch etapów- krajowego i międzynarodowego.

 

                                                         Więcej informacji…

 

 

 

Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w wieku od 12 do 18 lat.  

 

Więcej informacji…

 

 

 

 


Nagrody
Dla czterech najlepszych szkół przewiduje się nagrody: pierwsza o wartości 10 000 zł, druga o wartości 5 000 zł, trzecia o wartości 3 000 zł, czwarta o wartości 2 000 zł Przewiduje się także nagrody rzeczowe dla uczniów – członków czterech najlepszych zespołów i dla opiekujących się nimi nauczycieli.  

Więcej informacji…


 

 

Aby zgłosić się do Konkursu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go na adres Biura. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 12 kwietnia 2011.

 

Więcej informacji…

 

 

 

Jak znaleźć materiały edukacyjne do konkursu YPEF w języku polskim? Czytaj dalej....

 

 

 

 

 

 

Jak zorganizować pierwszy etap konkursu w szkole

Zorganizowanie pierwszego etapu konkursu „Young People in European Forests” w szkole jest bardzo proste. Zgłoszenia do konkursu dokonuje dyrektor szkoły.

Więcej informacji…

 

 

 

 

 

Regulamin Krajowego Etapu Konkursu oraz Regulamin Międzynarodowego Etapu Konkursu to dwa dokumenty będące podstawą przeprowadzenia konkursu w Polsce oraz w Europie.

 

Więcej informacji…

 

 

 

 


Organizatorami Konkursu w PolscePGL Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Idea Konkursu związana jest z ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów.

 

                                                        Więcej informacji…

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI:
TEL. 22 621 11 26
office@ypef.eu
www.poland.ypef.eu
www.ypef.eu